22 січня 2012 р.

Дідух у вишиванці

Ну ось і закінчилися 
Новорічно-різдвяні свята.
Вже стало традицією те, що у нас на Тернопільщині вони відзначаються оригінальністю. Це і парад вертепів, і найбільша в Україні "рухома" шопка храму отців-францисканців, і фестиваль Маланок. А ще, в Українському домі "Перемога", що в нашому місті, вперше відбулася виставка різдвяних дідухів -
 "Дідух у вишиванці".


І я, не можу не поділитися своїми враженнями від побаченого.
 Але спочатку трохи історії... 
Дідух був, є та залишається найпопулярнішою традиційною символікою зимових свят. В дохристиянські часи він був уособленням божества-опікуна людської спільноти та означав родоначальника сім'ї - діда, а також усіх предків, які жили колись.
Так ось, повертаюся до виставки...
Всі її експонати були виготовлені впродовж двадцяти років вихованцями та педагогами обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та інших навчальних закладів області.

Основою виставки стали кращі роботи гуртківців Скала-Подільського та Козівського дитячих парків, Бережанського та Зборівського райекоцентрів, Лановецької комунальної станції юних натуралістів.
 В експозиції були дідухи, традиційні для різних районів Тернопільської області.
Але крім них я бачила цікавого кремезного чолов'ягу у солом'яному капелюсі та вусами з колосків. 
Чудернадський вигляд мали зроблені з злакових культур ляльки, казкові персонажі та звірі.
А ще, мою увагу привернули макети стайні з Йосипом, Марією та маленьким Ісусом.
 Всі вони представлені на конкурс шопок "Різдвяне диво" учнями художньої та загальноосвітніх шкіл міста. Свої враження можна було залишити у спеціальній Книзі відгуків (що я і зробила), за результатами якої визначались переможці.Окрім дідухів та шопок я бачила вироби з соломи та сіна, які були представлені мистецькою студією "Оле-Арт" з Луцька.
І нарешті, родзинкою заходу став майстер-клас "Солом'яний ангел", який провели гості. Всіх охочих вони вчили робити ангела із сіна. Кожен, хто приняв участь у майстер-класі, поніс додому ангела зробленого власноруч.

Тож, я там була, із сіна плела,
 дідухів розглядала, велику насолоду мала!!!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар