Історія відділу

Наш відділ був створений і розпочав свою роботу у 1974 році як нотно-музичний. Велика кількість читачів відвідувала відділ, щоб отримати цікаву інформацію, взяти участь у масовому заході та передивитися діафільми або слайди.
Вже на початку 80-х років у відділ був придбаний кінопроектор. З цього часу відвідувачі мали змогу переглядати вже кінофільми та мультфільми. А свої акторські здібності вони розкривали в створеному при відділі дитячому ляльковому театрі.
У 90-х роках відділ був перейменований у відділ естетичного виховання, на даний час він функціонує як відділ мистецтв. В ньому працює два спеціалісти, які обслуговують понад 1700 читачів усіх вікових груп. Працівники відділу допомагають відвідувачам бібліотеки  відкрити для себе чарівний світ прекрасного. Книжковий фонд відділу - це література з питань мистецтва, аудіо та відеоматеріали, також є матеріали на електронних носіях. Але, на жаль, у відділі на сьогодні ще відчувається гостра потреба в поповненні фонду новою літературою, довідниками, енциклопедіями, науково-популярними виданнями, електронними носіями інформації.
У відділі розроблено комплексні програми естетичного розвитку: "У світ через мистецтво", "Музика з тобою", які включають в себе ряд заходів, направлених на допомогу дітям щодо поглиблення їх знань в галузі мистецтва, розвитку естетичних смаків та художньо-творчих здібностей.
Естетичне виховання у відділі мистецтв грунтується на знайомстві з кращими зразками світового та українського класичного мистецтва. Тому для нас важливо, щоб читання небуло випадковим. Це питання ми вирішуємо за допомогою систематичних випусків рекомендаційних інформаційних списків "Нові надходження з питань мистецтва", постійно діючої виставки "Хіт-парад нових книг" де знайомимо читачів з новою літературою, яка надійшла у фонд відділу. Багато корисної інформації вони мають змогу отримати з оформлених у відділі тематичних книжкових виставок "Мистецька спадщина", "Уклін тобі, велика Соломіє!", "Мистецькі скарби", "Невтомний трудівник театру і кіно".


У відділі панує дух творчості, пошук нових талантів, залучення дітей до участі в різноманітних заходах. При підготовці масових заходів намагаємось поєднати різні форми впливу мистецтва: пісні, танці, літературу, музику, відео або мультимедійні презентації.
З метою підтримки обдарованих дітей ми організовуємо концертні програми, в яких беруть участь вихованці музичної школи, провспілкової школи мистецтв, центру дитячої та юнацької творчості. Особливо хочеться відмітити яскраві заходи: мистецьку акцію "Музичний зорепад", музичний вечір "Завжди юний і прекрасний вальс", концертну програму для працівників бібліотеки "Нехай радість буде в Вашій хаті".
Не останню роль в естетичному вихованні читачів відіграє створена у відділі театральна студія "Барвінок", головне завдання якої - організація дозвілля дітей,розвиток інтересу до книги та елементів театральної творчості.Наш репертуар дуже різноманітний: це п'єси - казки Н. Шейко - Медведєва "Курочка ряба" та "Чарівна зернина", Н. Давидова "Зоряний ключик" (за мотивами казок О. Уальда), Г. Квітка - Основ'яненко "Сватання на гончарівці" (уривок), інсценізація поеми Т. Г. Шевченка "Тополя" та багато інших.
Справжнім подарунком для читачів - дошкільників та учнів молодших класів став кінокалейдоскоп "Запрошує країна Мультляндія". В Мультляндії великою популярністю користуються презентації нових анімаційних фільмів, на них малеча має змогу не тільки переглянути запропонований фільм, але ще й дізнатися про людей, які його створили, якими нагородами він був відзначений.
Окремо хочеться відмітити ефективність такої форми роботи, як виставкова діяльність. На виставках експонуються картини художників початківців і відомих у нашому краї митців, пасхальні сувеніри, вироби з паперу та бісеру. Особливо вразили відвідувачів виставки: "Чарівний світ долоньок" - роботи учасників гуртка "Чарівні пальчики","Вишиванка вміє промовляти",      
"Живопис нитками", "І на тім рушникові" - роботи майстринь вишивальниць, які за допомогою лише голки й ниток на простому полотні створили неперевершені візерунки та твори високого мистецтва. Також ми практикуємо виставки - зустрічі з молодими художниками. У нас в гостях побували: студент Кооперативного коледжу відділення дизайну Антонів Андрій, який запропонував увазі відвідувачів бібліотеки свої картини в жанрі графіки; молодий художник Тарас Приступа подарував можливість насолоджуватись картинами виконаними маслом та аквареллю.

Однією з поширених форм нашої роботи є проведення майстер - класів. Один з яких цікаво проводила учениця 11-го класу Папернюк Тетяна, яка передавала своїм одноліткам вміння виготовляти українську народну іграшку, а саме ляльку - мотанку. 
Для покращення роботи відділу ми використовуємо технічні можливості для переглядів мультфільмів та відеофільмів, за допомогою новітніх технологій створюємо презентації, якими значно підсилюємо естетичне сприйняття відвідувачами масового заходу. Наші презентації: "Михайло Бойчук - український художник світового рівня", "Пори року на полотнах сучасних українських художників", "Історія Тернопільської геральдики", "Ми чуємо тебе, Тарасе крізь століття", "Шедеври світового мистецтва".
Ми будуємо свою роботу так, щоб створити на майбутнє такі умови, щоб користувачам відділу було приємно і комфортно отримувати потрібну інформацію. 


2 коментарі:

 1. А ще цей Відділ дарує тепло!саме тут я знайшла нове хоббі, і приходжу сюди інколи просто так, щоб поспілкуватись і доторкнутись до краси мистецтва!..
  Щиро дякую !

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо Вам за такі теплі слова! Завжди раді бачити наших читачів. Приходьте частіше, все найкраще для Вас!

   Видалити