21 березня о 15.00 год. запрошуємо дітей та дорослих на майстер-клас з бісероплетіння

28 лютого 2013 р.

Під срібні переливи бандури

Ви тільки погляньте які шляхетні лінії, який розкішний відблиск лаку, голівка деки вигинається подібно до хвилі.
Яке золотаве, як стигла пшениця, підструння з квіткою в центрі.
А самі струни, вони схожі на струмені підсвіченого сонцем літнього дощу...
А ще, в народі кажуть: «Коли дзвенять бандури, змовкають навіть солов’ї…» І це насправді так. В бандури настільки глибокий звук – здається, що вона з тобою розмовляє, в своєму звучанні вона здатна передати найтонші людські емоції та почуття. Її живі струни прорвалися через кордони, показавши світові велич та унікальність нашого національного мистецтва. На бандурі грають музику будь-яких стилів і напрямів – класику, сучасну, народну. Насправді, її можливості широкі, і їм нема горизонтів.
Чарівні звуки бандури лунали сьогодні і в нашій бібліотеці. 
По-родинному теплий і святковий настрій панував у затишній читальній залі, де відбувався
літературно-мистецький вечір
«Під срібні переливи бандури»
Тут зібралися шанувальники дивовижного національного інструмента.

Яскравими були виступи студентів ІІ та ІV курсів народного відділення музичного училища
ім. С. Крушельницької. 
У їхньому виконанні прозвучали українські пісні та думи, класичні музичні твори. Срібні переливи бандури розносились по нашій бібліотеці. Проникливо дзвеніли її струни і чари мелодій торкалися десь аж у глибині душі. Майбутні професійні виконавці показали високу майстерність, адже «… на бандурі грає той, хто по-справжньому її любить». Усі присутні на вечорі провели незабутні хвилини, насолоджуючись чарівними звуками бандури.
Більше фото тут

6 коментарів:

 1. Как чудесно! Хотелось бы побывать на вашем вечере, насладиться прекрасной музыкой, полюбоваться костюмами бандуристок.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. На таких лытературно-музыкальных вечерах есть что посмотреть и послушать. Фотографии не передают той красоты костюмов наших бандуристок, а главное, красоту музыкальных произведений, которые звучали на нашем вечере.
   Да, Ольга Николаевна, было очень красиво.
   Спасибо, что не забываете нас. Приятных Вам выходных и плодотворных буднев!

   Видалити
 2. Що тут скажеш? Це фантастично! Сказати, що молодці дівчата,- майже нічого не сказати. Хоча вони ще не професійні бандуристки, але своїх слухачів знайшли в цих дітях. Навіть перші свої автографи роздавали, вони далеко підуть у своїй справі. Молодці!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Надіємось, дівчата-бандуристки досягнуть своєї мети - стануть професіональними виконавцями. Вони справді - молодці!

   Видалити
 3. Особисто для мене - бандура - це душа українського народу, яка співає. Звуки струн бандури - це надзвичайно красиво! Коли вона грає то серце наповнюється спогадами і любов'ю.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Пані Ларисо, повністю з Вами згідні. Бандура - дивовижний народний музичний інструмент, на жаль її більше цінують закордоном. Дуже добре, що музичні навчальні заклади повертають бандуру із забуття.

   Видалити