18 травня 2020 р.

Бережи українське - носи вишиванку!

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки, цього року цей день припадає на 21 травня. Кольоровими нитками вишиванка вплетена у наші традиції і найважливіше те, що, маючи вікову історію, вона не втратила своєї популярності
і до сьогодні.
Українська вишиванка є абсолютно унікальна - це не просто одяг, це оберіг нації.
Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне - показати всьому світу,
що є така країна - Україна, яка має свою
національну культуру, звичаї, традиції, історію.
Відколи святкується День Вишиванки, в стінах Тернопільської обласної бібліотеки для дітей проведено багато різних заходів для наших читачів. Вони мали можливість познайомитися з цікавою літературою на книжково-ілюстративних виставках "Життя у вишивці, а вишивка - життя", «Українські вишиванки - наче райдуги-світанки», "Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана!"

Наші відвідувачі приймали участь у віртуальному екскурсі «Вишиванка - сакральна абетка українського народу» Спільно з працівниками Ювенальної превенції управління превентивної діяльності міста Тернопіль юні читачі взяли участь у Всеукраїнській акції «Єднаймо барви України». 
Вшановуючи прадавній оберіг, працівники бібліотеки організували калейдоскоп вишиванок «Сорочка біла - вишита піснями».
Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку - просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Але ця дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. А ще, люди в День вишиванки, завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.


А зараз - бібліотечний парад вишиванок!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар