Про нас

Положення про блог
1. Дане Положення визначає статус блогу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей «Багатобарвний світ мистецтва» (далі – Блог) як інформаційного ресурсу в мережі Інтернет та встановлює порядок розміщення на ньому інформації. 
2. Блог створюється з метою висвітлення інформації, яка стосується діяльності сектору естетичного виховання Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, популяризації його фондів, презентування творчих робіт талановитих дітей краю та ін. 3. Забороняється використовувати Блог із метою отримання прибутку, що є порушенням законодавства України. 
4. Право інтелектуальної власності на Блог належить Тернопільській обласній бібліотеці для дітей. 
5. Інформація на Блог подається українською мовою. 
6. Адміністрування Блогу покладається на сектор естетичного виховання. 
7. Блог створений і функціонує на платформі blogspot.com. 
8. Структуру Блогу складають розділи «Головна», «Про нас», «До ваших послуг», «Наші партнери», «Продовження літератури», «Щоб ручки не скучали» та інші інформаційні сервіси. 
9. У розділі «Про нас» розміщується основна інформація про даний інформаційний ресурс: положення, історія сектору, контакти. 
10. Інформація у Блозі розміщується у міру її надходження, але не рідше ніж двічі на місяць
Історія сектору
Наш сектор був створений і розпочав свою роботу у 1974 році як нотно-музичний відділ. Велика кількість читачів відвідувала його, щоб отримати цікаву інформацію, взяти участь у масовому заході та передивитися діафільми або слайди.
Вже на початку 80-х років у відділ був придбаний кінопроектор. З цього часу відвідувачі мали змогу переглядати вже кінофільми та мультфільми. А свої акторські здібності вони розкривали в створеному при відділі дитячому ляльковому театрі.
У 90-х роках відділ був перейменований у відділ естетичного виховання, на даний час він функціонує як сектор естетичного виховання. В ньому працює два спеціалісти, які обслуговують понад 1300 читачів усіх вікових груп. Працівники сектору допомагають відвідувачам бібліотеки  відкрити для себе чарівний світ прекрасного. Книжковий фонд сектору - це література з питань мистецтва, аудіо та відеоматеріали, також є матеріали на електронних носіях. 
У секторі розроблено комплексні програми естетичного розвитку: "У світ через мистецтво", "Музика з тобою", віртуальні проекти "10 хвилин з мистецтвом", "Мистецька галерея портретів", творча студія "Талант. Творчість. Креатив.", які включають в себе ряд заходів, направлених на допомогу дітям щодо поглиблення їх знань в галузі мистецтва, розвитку естетичних смаків та художньо-творчих здібностей.
Естетичне виховання у сеуторі грунтується на знайомстві з кращими зразками світового та українського класичного мистецтва. Тому для нас важливо, щоб читання небуло випадковим. Це питання ми вирішуємо за допомогою постійно діючої виставки "Нові книги - нові друзі" де знайомимо читачів з новою літературою, яка надійшла у фонд відділу. Багато корисної інформації вони мають змогу отримати з оформлених тематичних книжкових виставок "Мистецька спадщина", "Уклін тобі, велика Соломіє!", "Мистецькі скарби", "Невтомний трудівник театру і кіно".


У секторі панує дух творчості, пошук нових талантів, залучення дітей до участі в різноманітних заходах. При підготовці масових заходів намагаємось поєднати різні форми впливу мистецтва: пісні, танці, літературу, музику, відео або мультимедійні презентації.
З метою підтримки обдарованих дітей ми організовуємо концертні програми, в яких беруть участь вихованці музичної школи, провспілкової школи мистецтв, центру дитячої та юнацької творчості. Особливо хочеться відмітити яскраві заходи: мистецьку акцію "Музичний зорепад", музичний вечір "Завжди юний і прекрасний вальс", концертну програму для працівників бібліотеки "Нехай радість буде в Вашій хаті".
Не останню роль в естетичному вихованні читачів відігравала театральна студія "Барвінок" з різноманітним репертуаром, головне завдання якої - організація дозвілля дітей, розвиток інтересу до книги та елементів театральної творчості. 
Справжнім подарунком для читачів - дошкільників та учнів молодших класів став кінокалейдоскоп "Запрошує країна Мультляндія". В Мультляндії великою популярністю користуються презентації нових анімаційних фільмів, на них малеча має змогу не тільки переглянути запропонований фільм, але ще й дізнатися про людей, які його створили, якими нагородами він був відзначений, цікаві факти, пов'язані з його створенням.
Окремо хочеться відмітити ефективність такої форми роботи, як виставкова діяльність. На виставках експонуються картини художників початківців і відомих у нашому краї митців, пасхальні сувеніри, вироби з паперу та бісеру. Особливо вразили відвідувачів виставки "Вишиванка вміє промовляти",      
"Живопис нитками", "І на тім рушникові" - роботи майстринь вишивальниць, які за допомогою лише голки й ниток на простому полотні створили неперевершені візерунки та твори високого мистецтва. Також ми практикуємо виставки - зустрічі з молодими художниками. У нас в гостях побували: студент Кооперативного коледжу відділення дизайну Антонів Андрій, який запропонував увазі відвідувачів бібліотеки свої картини в жанрі графіки; молодий художник Тарас Приступа подарував можливість насолоджуватись картинами виконаними маслом та аквареллю.
Однією з поширених форм нашої роботи є проведення майстер - класів. Один з яких цікаво проводила учениця 11-го класу Папернюк Тетяна, яка передавала своїм одноліткам вміння виготовляти українську народну іграшку, а саме ляльку - мотанку. 
Для покращення роботи сектору ми використовуємо технічні можливості для переглядів мультфільмів та відеофільмів, за допомогою новітніх технологій створюємо презентації, якими значно підсилюємо естетичне сприйняття відвідувачами масового заходу. Наші презентації: "Таїна Купальської ночі", "Поезія родинного оберегу", "7 незвичайних музеїв світу" та багато інших.
Ми будуємо свою роботу так, щоб створити на майбутнє такі умови, щоб користувачам сектору було приємно і комфортно отримувати потрібну інформацію. 

Контакти

м. Тернопіль  вул. Коперника, 17

тел.: (0352) 23-59-47  (директор)
           (0352) 23-59-48  (заступник директора)
           (0352) 43-50-50  (сектор естетичного виховання)
    
     art.depart.odb@gmail.com (сектор естетичного виховання) 

2 коментарі:

  1. А ще цей Відділ дарує тепло!саме тут я знайшла нове хоббі, і приходжу сюди інколи просто так, щоб поспілкуватись і доторкнутись до краси мистецтва!..
    Щиро дякую !

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякуємо Вам за такі теплі слова! Завжди раді бачити наших читачів. Приходьте частіше, все найкраще для Вас!

      Видалити