4 квітня 2023 р.

Голос Америки - душа України

Під такою назвою у секторі естетичного виховання оформлено озвучену виставку однієї книги, присвячену 70-річчю від дня народження неперевершеної оперної та блюзової співачки, виконавиці народних та популярних 
авторських українських пісень Квітки Цісик.
Цікавим фактом з короткого, але яскравого життя співачки галицького походження є запис надзвичайно якісних і дорогих альбомів – «Kvitka», або «Пісні про Україну» та «Два кольори», які будуть заборонені радянською владою, але стануть шалено популярними у підпіллі. Виставка діятиме до 14 квітня, запрошуємо ознайомитись з книгою та насолодитись 
особливим голосом Квітки Цісик.

29 березня 2023 р.

Підсумки Всеукраїнського конкурсу


Друзі, крокуючи вулицею Коперника, зупиніться на декілька миттєвостей навпроти Тернопільської обласної бібліотеки для дітей і замилуйтесь неймовірно красивими роботами талановитих учасників Всеукраїнського конкурсу
«Майбутнє планети у наших руках». Малюнки, представлені на бібліовікні, розкривають тему «Вплив війни на природу України: наслідки та шляхи відновлення».
Зло ми обов’язково переможемо, рідний край відновимо.
Все буде Батьківщина!  

27 березня 2023 р.

Малюємо картини кольоровим піскомНа черговому майстер-класі в бібліотеці, які проводяться в рамках проекту «ТАТОhab», наші маленькі відвідувачі малювали кольоровим піском.

 Для роботи було використано готові набори для творчості, надані волонтерами Громадського центру «Татоhub.Тернопіль».
Працівники сектору естетичного виховання вибрали саме цю тематику для своєї майстерки тому, що ігри з піском позитивно впливають на емоційний стан дітей, розвивають їхню дрібну моторику, посидючість, стимулюють фантазію та уяву, а ще – позбавляють від стресу і вчать їх справлятися з емоціями.

Діти сумлінно виконували свою роботу, тому і картини у них вийшли дуже гарні.
Як бачите, у нас в бібліотеці, як завжди, круто та креативно!

3 березня 2023 р.

Озвучена книжкова полиця

З нагоди 345-річчя від дня народження італійського композитора доби бароко, майстра скрипкової музики Антоніо Вівальді, у секторі естетичного виховання оформлено озвучену книжкову полицю «Мелодія – це музика душі».
На ній представлено літературу з фондів бібліотеки, 
яка допоможе юним читачам відкрити невідомі аспекти 
життя та творчості композитора.
Яскравим доповненням друкованим виданням стало
віртуозне виконання музичних творів митця, 
які демонструвалися на планшеті. 
З великим задоволенням відвідувачі слухали 
його знаменитий цикл «Чотири пори року». 
Книжкова полиця діятиме до 8 березня.

2 березня 2023 р.

Майстер-клас “Дзвіночок”


В рамках проєкту «Tatohub. Тернопіль», для маленьких відвідувачів бібліотеки, було проведено
майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки «Дзвіночок».
У таких лялечок по три спіднички, як і у людини три царства: золоте, срібне і мідне. Та й щастя також складається з трьох частин: коли добре тілу, душі радісно і спокійний дух, то і людина буде щаслива. Наші предки вірили у захисну силу та сакральний зміст цього оберега тому, що він направляє свою енергетику на охорону житла і привертає в будинок хороші вісті.

Бібліотекар детально розповідала про технологію та етапи виготовлення ляльки, адже традиційно такі іграшки виготовляються лише з натуральних тканин та матеріалів.
Весело та завзято, крок за кроком діти майстрували свої обереги.


У кожного лялечка вийшла особлива, адже виконана власноруч. 
А власноруч зроблена лялька 
має чарівну силу.Діти поверталися додому з власною лялькою-мотанкою 
та з приємними враженнями. 
А ми бажаємо всім добрих звісток і гарного настрою!!!  

18 лютого 2023 р.

Озвучена книжкова виставка

Все українське, все талановите, добре, красиве – завжди не дає спокою нашому заздрісному сусіду, який не дбає про своє, але нищить все, до чого дотягуються його криваві руки. Під них підпала доля і творча спадщина нашого геніального земляка – 
композитора, музиканта, педагога, диригента –
Він один із найвидатніших українських композиторів ХХ століття, який понад 30 років неформально керував усім музичним життям Галичини, будував містки між культурою різних частин України. А згодом, у поважному віці, був засуджений радянською владою до 10-річного ув'язнення в таборах в далекій і холодній Мордовії.
З нагоди 135-річчя від дня народження митця бібліотекарі спільно з колективом Музичної школи № 1 ім. Василя Барвінського представили озвучену книжкову виставку «Музичні і життєві барви Василя Барвінського».
Учасники заходу дізнались цікаві факти про
а також насолодились звучанням його музичних робіт у виконанні юних піаністів.
Дякуємо викладачам
Аллі Малиновській, Олені Плахцінській, Оксані Чайківській та
їхнім учням за відмінну підготовку, а глядачам за увагу 
та щедрі оплески. 

15 лютого 2023 р.

Майстер-клас на замовлення

Все, що зроблено своїми руками, зроблено з любов'ю.

Тому, 14 лютого, з нагоди свята всіх закоханих, учні 3 Б класу ЗОШ №18, з нашою допомогою та великою любов'ю своїх маленьких сердець, виготовляли "пухнасті" валентинки.

Під час заходу діти не лише творили, а й також дізналися історію виникнення популярного свята і як його відзначають в інших країнах.
Завідувачка сектором навчила дітей виготовляти валентинки, показувала процес створення
та допомагала малечі.
Усі дітки дуже добре впорались, 
а від своєї роботи отримали позитивні враження 
та чудовий настрій.
Бібліотекарі продовжують реалізовувати свою послугу 
"Майстер-клас на замовлення".

13 лютого 2023 р.

Виготовлення Стрітенської свічки

Від грому, блискавки, від злого ока, підступу ворожого та всякої нечисті – оберігає дім освячена на Стрітення свічка. Так вірили наші предки, віримо й ми, а ще знаємо, що зроблені своїми руками речі
мають подвійну силу.
Тож, читальна зала Тернопільської обласної бібліотеки для дітей стала творчою світлицею із виготовлення саме Стрітенської свічки та її декорування.
Майстер-клас було проведено для юних учасників
громадського центру «Tatohub.Тернопіль».
Зі справжньої вощини та елементів декору діти створили ось такі чудові обереги, які не лише стануть тим вогником Божої благодаті і принесуть мир і спокій в їхні домівки, але наповнять оселю неймовірним ароматом.